Zarabianie pasywne – raz wykonaj pracę i “odcinaj kupony”! Sprawdź czym jest ten sposób zarabiania i dlaczego warto z niego korzystać

Zarabianie pasywne to jeden z rzadszych i mniej znanych sposobów zarabiania pieniędzy. Ma jednak bardzo wiele zalet i może znacząco zmienić nasze życie. Zdecydowana większość osób skupia się przeważnie na typowej pracy w rozliczeniu miesięcznym, nie wiedząc, jak można zarabiać dużo więcej i efektywniej. W tym tekście dokładnie przestawiam odpowiedź na pytanie – czym jest zarobek pasywny, a także podpowiadam, dlaczego warto tak zarabiać i jak możemy generować pieniądze w ten sposób.

Co to jest zarabianie pasywne?

Zarabianie pasywne to zarabianie pieniędzy bez wykonywania jakiejkolwiek pracy. Opiera się ono wykonanie konkretnej czynności na początku procesu, a następnie czerpanie zysków z wybudowanej machiny finansowej, która sama generuje dla nas uzyski. W praktyce zarabianie pasywne będzie zatem polegało na wykonaniu jakiejś pracy, która następnie będzie pozwalała zarabiać bez wkładania jakiekolwiek uwagi w ten proces. Zarobek w tym momencie będzie generował się samoistnie, a my będziemy jedynie czerpali z niego korzyści.

Zarabianie pasywne ma bardzo wiele zalet i jest dużo korzystniejszym sposobem zarabiania, niż praca tradycyjna. Jest również możliwy do wdrożenia przez każdą osobę bez spełniania jakichkolwiek wymagań. Głównie zarabianie pasywne opiera się o nieszablonowe pomysły, cięższą i wzmożoną pracę na początku całego procesu, a także nierzadko inwestycje. Wszystko to wykonane na początku zarabiania pasywnego będzie powodowało regularny napływ gotówki bez wykonywanie żadnej pracy w przyszłości.

Sposoby zarobku pasywnego?

Zarabianie pasywne dla wielu osób może wydawać się nieco abstrakcyjne czy skomplikowane. Po części jest ono takie, zwłaszcza że nie stykamy się z nim na co dzień i nie mamy żadnej wiedzy na jego temat.

Napisanie książki to pierwszy sposób zarabiania pasywnego. Jest to bardzo dobry przykład, który dokładnie wyjaśnia, na czym polega ten proces zarabiania pieniędzy. Na początku zarabiania pasywnego musimy wykonać pewną pracę np. napisać książkę i ją opublikować. Następnie będzie ona już samoistnie generowała dla nas miesięcznie zarobki, a my będziemy jedynie przyjmowali przelewy ze sprzedaży naszego dzieła. Nie będziemy musieli wykonywać już w przyszłości żadnych innych prac, odcinając jedynie kupony od pierwotnie wykonanego działania. Książkę możemy napisać zarówno samodzielnie lub zatrudnić ghost writera czyli zapłacić za napisanie dla nas działa. Książkę możemy wydać w sposób tradycyjny papierowy poprzez wydawnictwo, ale i również w internecie np. na Amazonie, Google Książki, czy w płatnej subskrypcji na naszej stronie internetowej.

Drugim sposobem zarobku pasywnego, który przeznaczony jest dla osób lubiących robić fotografie jest sprzedaż zdjęć w bankach stockowych. Są to serwisy internetowe umożliwiające dodawanie zdjęć przez fotografów, które następnie są wielokrotnie sprzedawane. Z jednego sprzedanego zdjęcia zarobek wynosi ok. kilkudziesięciu centów. Wgrywając odpowiednio dużą ilość zdjęć na wszystkie najpopularniejsze portale i wiedząc iż jedno zdjęcie może być sprzedawane wielokrotnie, budujemy w ten sposób szeroki portfel zarobkowy. Wgrywając zdjęcia raz będziemy czerpali z nich zarobek przez wiele lat. Najlepsi fotografowie posiadający bardzo obszerne portfolia i działający na wielu platformach mogą zarabiać gigantyczne miesięczne sumy, nie wykonując już żadnej pracy.

Kolejnym przykładem zarobku pasywnego – tym razem dla osób z zasobnym portfelem, które chcą zainwestować środki jest zakup nieruchomości. Ten sposób zarobku pasywnego będzie polegał na zakupieniu mieszkania pod wynajem, gdzie na początku inwestycji przeznaczymy dużą sumę, a następnie przez wiele lat będziemy odcinali jedynie kupony, pobierając czynsz od lokatorów. Nasze mieszkania możemy wynajmować zarówno długoterminowo jednemu lokatorowi lub stworzyć z mieszkania apartament wynajmowany na doby krótkoterminowo. Niezależnie jednak od charakteru zarobku, zainwestowanie pewnej sumy pieniędzy zwróci się nam już po 10 – 15 latach. Nie będziemy musieli również wykonywać żadnej pracy, mogąc liczyć jedynie zyski.

Dlaczego warto zarabiać pasywnie?

Zarobek pasywny jest bardzo korzystny i jest zdecydowanie lepszą opcją, niż tradycyjne wykonywanie pracy. Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy zarabiać w ten sposób i generować dużo więcej zysku aniżeli z pracy tradycyjnej.

Przede wszystkim zarobek pasywny daje dużo więcej korzyści w porównaniu do pracy, którą włożyliśmy. Wykonując pewną pracę na początku przy zarobku pasywnym, będzie ona generowała nieskończone wręcz profity i bonusy. W przypadku pracy tradycyjnej, raz wykonana praca zostanie opłacana na koniec miesiąca, a w nowym miesiącu kalendarzowym będziemy musieli wykonywać jeszcze raz daną pracę, aby otrzymać znowu zarobek. Na przestrzeni wielu lat będzie to bardzo nieefektywne. Zarobek pasywny pozwoli zarobić dużo więcej pieniędzy za minimalny wręcz wkład pracy na początku, patrząc na proces długofalowo.

Zarabianie pasywne pozwala również spełniać marzenia, a także prowadzić dokładnie takie życie, o jakim marzymy. Wkładając pracę w zarobek pasywny na początku, na późniejszym etapie nie będziemy musieli poświęcać w ogóle czasu na generowanie przychodu. Oznacza to, iż będziemy mogli podróżować, nie będziemy musieli zobowiązywać się pracą, a także będziemy mogli funkcjonować dokładnie tak, jak lubimy. Jest to bardzo ważny czynnik życia, który wpływa w istotny sposób na jego komfort. Wiele osób nie realizuje marzeń, a także swoich celów, gdyż nie ma na to czasu ani siły musząc pracować przez większość dnia.

Wbrew pozorom zbudowanie zarobku pasywnego nie jest również trudnym i skomplikowanym zadaniem. Aby zbudować taki system zarabiania pieniędzy, nie musimy posiadać zaawansowanej czy skomplikowanej wiedzy finansowej. Powinniśmy umieć jedynie regularnie pracować. Jest to jedyny wymóg zbudowania zarobku pasywnego, który wraz z dyscypliną pozwala osiągnąć automatyczne zarabianie. Aby zbudować taki model zarabiania pieniędzy wystarczy jedynie odnaleźć dobry dla nas sposób, a następnie regularnie budować go na tyle, aby generował sam zyski w przyszłości. Może być to zbieranie pieniędzy na zakup nieruchomości, regularne pisanie książek czy wykonywanie i dodawanie regularnie zdjęć na portale stokowe. Z pasywnego zarobku może skorzystać zatem każda osoba, która włoży jedynie odpowiednio dużo zaangażowania.