Zacznij zarabiać na ankietach! Serwisy z płatnymi ankietami

Ankiety są jednym z najpopularniejszych sposób na zarabianie pieniędzy w internecie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie wymagają od osób, które chcą ich wypełnić zbyt dużego wysiłku ani wiedzy, a jedynie chwilę uwagi, aby odpowiedzieć na kilka pytań na dany temat. Poza tym są zazwyczaj bardzo krótkie, dlatego bez problemu można je wykonywać po pracy czy ewentualnie szkole, aby móc dorobić trochę grosza. Wypełnianie ankiet umożliwiają specjalne serwisy i w tym artykule skupimy się na omówieniu tych najciekawszych.

Jakie portale umożliwiają wypełnianie ankiet?

Do najciekawszych stron, umożliwiających wypełnianie ankiet należą:

Yougov

to pierwsza z omawianych firm, zajmujących się badaniem rynku oraz analizą danych. Na rynku działa od 2000 roku, a swoją siedzibę ma w Londynie. Przechodząc już do krótkiego podsumowania serwisu, trzeba przyznać, że najważniejsza kwestia, czyli ilość dostępnych ankiet, jaką otrzymuje się do wypełnienia, jest stosunkowo niewielka. Zazwyczaj jest to 1 bądź 2 ankiety na miesiąc. Za każdą wypełnioną ankietę otrzymuje się punkty, a ich liczba jest widoczna na stronie głównej serwisu. Niestety ilość punktów, jakie trzeba uzbierać do otrzymania jakiejkolwiek nagrody jest bardzo duża. Wynosi ona 2500 punktów, a ową nagrodą jest karta podarunkowa Allegro o wartości 100 zł. Poza tym za uzbieranie 2500 punktów Yougov oferuje w nagrodę kartę podarunkową Allegro o wartości 250 zł. Serwis daje również możliwość polecenia go dla znajomych. W nagrodę można uzyskać dodatkowe 200 punktów za każdą zaproszoną osobę, która wypełni 6 ankiet. Warto wspomnieć również o samej stronie, która jest ładna graficznie i funkcjonalna.

ePanel

kolejnym z omawianych serwisów, umożliwiających wypełnianie ankiet jest epanel, który skupia ponad 60 tys. zarejestrowanych osób. Ilość dostępnych do wypełnienia ankiet w serwisie stoi na przyzwoitym poziomie, gdyż w miesiącu można otrzymać od kilku do nawet kilkudziesięciu zaproszeń. W nagrodę za wypełnienie ankiety dostaje się punkty, które po uzbieraniu konkretnej liczby można wypłacić (po uzbieraniu 50 pkt można je przelać na konto bankowe). Nie każda ankieta, do której dostaje się zaproszenie, może zostać przez nas wypełniona, gdyż ankieter może szukać osób o innym profilu, ale nawet gdy zostaniemy przez system odrzuceni, to dostaniemy na nasze konto 0,20 pkt, co jest dobrą opcją w stosunku do innych serwisów. Jeśli chcemy dostawać więcej ankiet, to lepiej jest uzupełnić swój profil.

Świat Opinii

to kolejny z portali, oferujący legalny zarobek za wypełnianie ankiet. Ilość ankiet, które pojawiają się w serwisie do wypełnienia jest całkiem spora, a ich liczba może jeszcze wzrosnąć, jeśli uzupełnimy nasz profil i będziemy dbali o to, aby nasze dane były ciągle aktualne. Za wypełnienia ankiet na konto przyznawane są punkty. Za pojedynczą ankietę najmniej można otrzymać 60 pkt, co w przeliczeniu na zł wynosi prawie 2 zł. Po uzbieraniu konkretnej liczby punktów można je wymienić na różne vouchery do sklepów lub przelać pieniądze na konto PayPal, które musi być zweryfikowane.

Toluna

ostatnim z omawianych serwisów, oferujących możliwość wypełniania ankiet jest Toluna, czyli firma, która została założona w 2005 roku i ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. Toluna oferuje kilka możliwości zarabiania, czym wyróżnia się na tle pozostałych wymienionych firm. Tym głównym sposobem są naturalnie ankiety. Liczba ankiet, do których można dostać zaproszenie jest spora, ale nie każdą da radę dokończyć. Niestety za potencjalne odrzucenie nie dostaje się żadnych punktów. Natomiast za ich wypełnienie zdobywa się konkretne liczby punktów, które można później wymienić na różne nagrody jak: elektroniczny bon towarowy do Empiku bądź voucher o wartości 50 zł do Zalando. Można również wypłacić pieniądze na konto PayPal, a ilość punktów, jaka jest potrzebna, aby to zrobić, wynosi 5500. Toluna umożliwia również uczestniczenie w różnych sondażach oraz w testowaniu nowych produktów. Codziennie można również zakręcić Kołem Toluny i mieć możliwość zgarnięcia danej liczby punktów. Warto również pochwalić portal za jego stylistykę, grafikę, a także ogólną funkcjonalność.

Pozostaw komentarz