Pomysł na duży biznes z małym kapitałem w sieci. Sprawdzić jakie masz możliwości w internecie gdy nie ma środków na start

Internet to miejsce, w którym bez problemu możemy uruchomić nowy biznes — nawet bez środków na niego. Jedynie w sieci takie działania są możliwe a do wyboru mamy wiele opcji. W tym tekście chciałbym przedstawić wszystkie najciekawsze możliwości, dzięki którym możemy otworzyć biznes z małym kapitałem. Jak zatem działać w takiej sytuacji? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!

Ekonomiczna wersja sklepu internetowego

Pierwszym sposobem na duży biznes z małym kapitałem w sieci jest zbudowanie sklepu internetowego. Zakupy internetowe podbiły bez wątpienia serca Polaków którzy coraz częściej i liczniej kupują w e-sklepach. Posiadając mały kapitał, możemy otworzyć prosty lub średnio zaawansowany sklep internetowy a także zatowarować nasz magazyn i rozpocząć sprzedaż. Mając mało środków do dyspozycji możemy wybierać produkty niewymagające specjalnego przechowywania czy transportowania, uniwersalne, na które panuje spory popyt i które będziemy mogli sprzedać z jak największą przebitka.

Aby stworzyć własny sklep internetowy przede wszystkim powinniśmy mieć swoją własną stronę internetową. Korzystając z kreatorów witryn www już w cenie ok. 200 złotych rocznie, możemy utworzyć naszą wymarzoną witrynę wraz z funkcjonalnością przyjmowania płatności za produkty. Następnym krokiem jest wykonanie innych darmowych kont sprzedażowych na portalach aukcyjnych czy na portalach społecznościowych w sieci. Posiadając mały budżet możemy również promować nasz sklep przy pomocy inbound marketingu, content marketingu i marketingu szeptanego. Możemy wdrażać go niezależnie od tego jakimi środkami dysponujemy – nawet w samodzielnie.

Ekonomiczny sklep internetowy będzie bazował przede wszystkim na najprostszych rozwiązaniach które umożliwiają sprzedaż, a także na darmowej lub taniej promocji sklepu internetowego na jak największą skalę.

Dropshipping

Drugim rozwiązaniem na rozpoczęcie prowadzenia biznesu w sieci za darmo jest dropshipping jest to typowo internetowy sposób prowadzenia biznesu który umożliwia otworzenie go bez jakichkolwiek środków. Jest typem handlu internetowego, gdzie występujemy jako pośrednicy między naszym klientem a na hurtownią. Sprzedajemy towary z hurtowni naszym klientom po wyższej cenie, gdzie różnica jest naszym zyskiem. Dropshipping zakłada jedynie sprzedawanie towarów, których nie mamy, a następnie realizację zleceń za niższą cenę w hurtowniach lub u producentów z bezpośrednią wysyłką do klienta. To właśnie pominięcie nas i elementu przechowywania oraz wysyłki jest główną różnicą między typowym sklepem internetowym a dropshippingiem. W praktyce biznes taki polega na utworzeniu sklepu internetowego lub sprzedaży produktów w sieci, które następnie gdy kupią od nas klienci zamówimy z bezpośrednią wysyłką z hurtowni prosto do nich.

Wdrażając dropshipping nie musimy wydawać żadnych pieniędzy na pracowników, miejsce magazynowe czy biuro a także sprzęt oraz działalność firmy. Oprócz tego możemy wprowadzać dowolne produkty do naszej oferty praktycznie bez jakichkolwiek ograniczeń i działać na dużą skalę. Jedynym wymogiem jest aktualne monitorowanie cen, aby nie zwiększyły się one u dostawców ponad nasze ceny, które oferujemy detalicznie klientom w sieci. Dropshipping jest również legalny, a także stosunkowo prosty do wdrożenia w początkowej fazie. Zarabiając pieniądze, możemy następnie je reinwestować i rozwijać e-sklep do bardzo dużych rozmiarów handlując szeroką gamą produktów. Dropshipping korzystny jest przede wszystkim z uwagi na brak konieczności posiadania wkładu własnego, a także na możliwość skalowania biznesu i działanie na bardzo dużą skalę.

Usługi cyfrowe

Jednym z najlepszych sposobów na biznes internetowy z małym budżetem jest rozpoczęcie świadczenia usług cyfrowych. Są one najczęściej związane z marketingiem i reklamą marek w internecie i co najważniejsze nie wymagają posiadania sporego budżetu na start.

Rozpoczynając prowadzenie tego typu biznesu na początkowym etapie, możemy wykonywać wszystkie prace samodzielnie. Możemy zajmować się różnymi odmianami marketingu internetowego, a także grafiką czy z montażem filmików na YouTube. Ogólnie istnieje duża liczba profesji usług cyfrowych na które istnieje spore zapotrzebowanie. Są to takie usługi jak np. copywriting, zarządzanie stronami internetowymi czy prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Rozpoczynając tworzenie biznesu za darmo w sieci przede wszystkim powinniśmy wybierać najprostsze i najmniej absorbujące usługi cyfrowe które z biegiem czasu możemy rozwinąć np. zatrudniając swoich pracowników. Jedną z najpopularniejszych branż usług cyfrowych w której możemy działać jest marketing internetowy. Dzieję się tak z uwagi na zwiększającą się w rolę internetu i chęć promowania się w nim wielu marek. Jeśli wyspecjalizujemy się w tej branży, będziemy mogli skutecznie prowadzić nasz biznes.

Import i eksport towarów

Bardzo ciekawym sposobem na rozpoczęcie biznesu w internecie z małą ilością środków na start jest import lub eksport towarów. Wbrew szumnie brzmiącej nazwie handlować w ten sposób możemy zacząć już z niewielkim budżetem. Zadanie to ułatwia dostęp do wielu zagranicznych serwisów i portali sprzedażowych takiej jak np. AliExpress czy możliwość skontaktowania się z zagranicznymi kontrahentami. Różnice w cenach pomiędzy Polską a krajami zagranicznymi mogą być bardzo duże. Do Polski możemy sprowadzać tanie rzeczy z Chin i sprzedawać je z wielokrotną przebitką a do bardziej rozwiniętych krajów gdzie obowiązują wyższe oceny możemy eksportować nasze jakościowe towary które będą podbijały tam rynek.

Handlowanie w ten sposób możemy zacząć bez wynajmowania powierzchni magazynowych czy biur a także a zatrudnienia pracowników. Zacząć taki handel możemy samodzielnie na małą skalę, reinwestując zyski w działalność firmy. Dzięki temu poświęcimy nieco czasu i zaczniemy zarabiać nieco później ale nie będziemy musieli z kolei posiadać dużych sum na rozpoczęcie biznesu. Kluczową kwestią jest fakt prowadzenia go w internecie, gdzie możemy znaleźć bardzo tanie produkty różnego rodzaju, na które będzie nas stać z naszym małym budżetem.