Inwestowanie w nieruchomości – Czy warto?

Inwestowanie w nieruchomości nie przynosi szybkiego efektu wzbogacenia się, jak wiele osób oczekuje. Jednak dla inwestorów, którzy chcą dobrze ulokować swoje pieniądze, być zadowolonym z zakupów i prawidłowo zarządzać własną nieruchomością, mogą one przynieść znaczne profity.

 

Różne strategie mogą być wykorzystywane w bogaceniu się na nieruchomościach. Jedni inwestorzy kupują podniszczone domy, remontują je w krótkim czasie i sprzedają z zyskiem. Taki rodzaj inwestycji jest najbardziej popularny w USA, jednak coraz częściej spotyka się go również w Polsce. Natomiast inni kupują nieruchomości z zamiarem przytrzymania ich przez wiele lat, aż osiągną wysoką wartość rynkową.

 

Innym podejściem jest kupno nieruchomości dochodowej takiej jak domku jednorodzinnego, kamienicy, biura, sklepu w detalicznym budynku lub użytku rolnego z przeznaczeniem do wynajmu nieruchomości lub udziałów w działalnościach które będą w nich prowadzone.
 

Minusem inwestowania w nieruchomości jest brak płynności pieniędzy jak na giełdzie, a rynki nieruchomości często mają charakter cykliczny.

Zanim weźmiesz pod uwagę inwestycje w nieruchomości, rozważ następujące kwestie:

  • Nie przepłacać za nieruchomości : istotne jest znalezienie transakcji, która będzie opłacalna.
  • Przepisy prawne: wszelkie formalności prawne nieruchomości muszą być uregulowane i zgodne z prawe.
  • Dobry lokator: kluczem do sukcesu jest posiadanie dobrych najemców, którzy płacą na czas i nie uszkadzają wynajmowanego mienia.
  • Małe na początek: Twoim pierwszym zakupem może być dwu lub czteropokojowe mieszkanie, coś prostego, dzięki czemu można się nauczyć zarządzania.
  • Unikaj złych partnerów: początkujący inwestorzy często łączą się z bardziej doświadczonymi profesjonalistami na rynku nieruchomości, którzy ich wykorzystują. Musisz być zadowolony ze swojego partnera.