Gry jako sposób zarabiania na życie

Dla graczy zarabianie na grach wystarczająco dużo, aby rzucić pracę na etacie i z tego się utrzymywać to tak zwana praca marzeń. Gry jako sposób zarabiania na życie są jak najbardziej realną opcją i są osoby, które to udowodniły, jednak na pewno nie jest to takie proste jak niektórym się wydaje.

Zarabianie na grach obejmuje min.:

-promowanie gier;

-recenzje gier;

-prowadzenie bloga o grach;

– prowadzenie kanału o grach, gdzie oprócz grania w gry są też inne treści związane z grami;

– popularne teraz live z gier i inne.  

Najpopularniejszym sposobem wśród graczy wydaje się obecnie prowadzenie kanału, gdzie główną czynnością jest granie w gry wraz z komentarzem oraz prowadzenie live z gier. Chociaż trzeba też powiedzieć, że wprawdzie bardzo daleko do tego, aby powiedzieć, że kanały z grami upadają, to cieszą się mniejszą popularnością niż dawniej.   

Zarabianie na życie dzięki grom wydaje się teoretycznie łatwe, bo każdy, kto nazywa się graczem, potrafi przejść grę i coś tam powiedzieć do widzów. Jednak nie do końca tak jest, bo przecież gdyby tak było, to każdy gracz zarabiałby grając i komentując grę. Tu potrzeba czegoś więcej, elementu, który widz polubi i będzie chętnie oglądał, bardzo ciekawego komentarza lub ciekawej osobowości, po prostu coś, co wyróżni gracza wśród tysięcy innych nagrywających i przyciągnie widzów. Oczywiście nie można też zapominać o najważniejszym, czyli odpowiednim promowaniu, bo nawet najlepszy komentarz, czy świetna osobowość nie pomogą, gdy ludzie nie będą wiedzieli, że taki kanał w ogóle istnieje.

Jak wspomniałem zarabianie na grach może stać się sposobem na życie, lecz jest to trudne do osiągnięcia, dlatego wiele osób owszem dorabia dzięki grom, ale niewiele z nich się z grania, czy innego sposobu związanego z grami np. blog utrzymuje. Wymaga to szczególnie na początku wysiłku, cierpliwości i ciężkiej pracy, ale nie gwarantuje sukcesu. Czy to live, blog o grach, kanał czy coś innego związanego z grami ludzie sami osądzą, czy jest to warte uwagi i czy ktoś będzie na tym zarabiał. Zarabianie na grach polega w dużej mierze na ludziach, jak komuś się to nie podoba i nie chce na nich polegać, to jedyną opcją jest zatrudnienie się w firmie tworzącej gry. Wówczas pracuje przy grach i nie polega na ludziach. Wykonuje swoją pracę, za którą dostaje wynagrodzenie i nic więcej go nie obchodzi.