Afiliacja czyli zarabianie pieniędzy w sieci poprzez polecenie produktu. Sprawdź czym jest, jak działa, jakie plusy ma ten sposób zarabiania w sieci oraz jak polecać produkty

Afiliacja w internecie to jeden z lepszych sposobów na zarobienie sporej ilości pieniędzy. Nie jest to proste zadanie, ale jeśli poznamy dokładnie tematykę polecania produktów i zarabiania na tym, będziemy mogli stworzyć z tego dodatkowe źródło dochodu czy nawet główny zarobek. Poniżej przedstawię Ci wszystkie najważniejsze informacje o afiliacji, czyli płatne polecenia produktów, które stają się coraz bardziej popularne w internecie.

Czym jest afiliacja

Afiliacja to płatne polecenie produktów, które umożliwia zarabianie pieniędzy. Polega ono na promowaniu pewnych usług czy produktów konkretnych marek i firm oraz zarabianiu prowizji za skutecznie polecenie produktu nowym klientom. Sama afiliacja na różne wersje i odmiany. Wynagrodzenie możemy otrzymywać w postaci prowizji od sprzedaży, stałej opłaty lub wynagrodzenia od konkretnych czynności takich jak np. zarejestrowanie się klienta na stronie czy wypełnienie formularza.

W sieci istnieje wiele programów afiliacyjnych zarówno Polskich jak i globalnych międzynarodowych. Aby skorzystać z afiliacji, należy zarejestrować się na portalach jako osoby polecające, gdzie znajdziemy wiele ofert marek i firm, które chcą, aby polecano ich produkty. Następnie będziemy mogli pobrać link do danej oferty lub grafikę czy materiały oraz umieszczać je w sieci. Jeśli internauci skorzystają z oferty, którą pojmujemy, otrzymamy wynagrodzenie. Z Afiliacji może skorzystać każda osoba w niezobowiązujący sposób. Nie musimy spełniać żadnych warunków oprócz założenia konta i możemy polecać produkty, dokładnie tak jak chcemy. Programy afiliacyjne umożliwiają polecanie różnego rodzaju produktów i usług. Są to przede wszystkim usługi cyfrowe takie jak konkretne portale internetowe czy sklepy internetowe i produkty fizyczne które można kupić w sieci.

Z drugiej strony wiele globalnych marek korzysta z sieci afiliacyjnych i też jest to dla nich bardzo dobry sposób promocji. Jest zawsze rentowny, gdyż marki płacą jedynie prowizję od sprzedanego towaru i nie muszą ponosić żadnych kosztów czy trudności przy tego typu promocji.

Korzyści płynące z afiliacji

Afiliacja jest bardzo korzystnym sposobem zarabiania pieniędzy w internecie. Przede wszystkim jest to niezobowiązujący sposób, dzięki któremu możemy pracować i zarabiać dokładnie tak jak chcemy. Możemy traktować ten sposób jedynie jako dodatkowy zarobek, ale i również nasze główne zajęcie zarobkowe. Nie musimy wiązać się umowami z programami afiliacyjnymi, a także możemy polecać konkretne produkty takie, jakie chcemy. Dzięki temu praca będzie przyjemna oraz będziemy mogli znać się na danych produktach, które polecamy np. ze względu na nasze zainteresowania czy doświadczenie zawodowe.

Kolejną korzyścią afiliacji jest możliwość zarobienia bardzo dużych pieniędzy. Potencjalne zyski nie mają praktycznie żadnych maksymalnych granic, a tylko od nas zależy, ile czasu poświęcimy na taką pracę oraz jak skutecznie będziemy polecać produkty i ile pieniędzy zarobimy. Osoby, które znają się na afiliacji, są w stanie zarobić dużo większe sumy, niż średnia krajowa wypłata. Cały sposób zarabiania jest też legalny, więc nie musimy obawiać się negatywnych konsekwencji karno — skarbowych. Dzięki temu możemy regularnie utrzymywać się z tego zajęcia i traktować je jako naszą główną pracę.

Afiliacja, czyli zarabianie na poleceniach produktu w internecie mają jeszcze jeden bardzo ważny plus związany z pracą zdalną. Pracując i zarabiając w ten sposób, możemy pracować z dowolnego miejsca na świecie i łączyć takie zarabianie pieniędzy np. z podróżowaniem czy realizowaniem swoich pasji. Możemy również dostosowywać dzień pracy do naszego stylu życia lub uzupełniać afiliacją nasz podstawowy sposób zarabiania pieniędzy np. pracę etatową.

Jak i gdzie polecać produkty

Jeśli wiemy już czym jest afiliacja i jakie ma korzyści, warto również poznać sposoby na polecanie produktów w sieci. Każda osoba będzie posiadała swoje indywidualne i wypracowane metody, które będą skuteczne i które będą dawały zarobek. Są one raczej pilnie strzeżone przez konkretne osoby polecające i nie można się temu dziwić. Istnieje jednak kilka różnych ogólnych sposobów i inspiracji, w jaki sposób możemy polecać produkty, które też są skuteczne i które będą idealnie nadawały się dla osób początkujących, chcące zacząć swoją przygodę z afiliacją.

Przede wszystkim produkty możemy polecać w social mediach. Z pewnością będzie to Facebook czy Instagram, a także YouTube. Produkty możemy polecać na naszym własnym profilu lub robić to w formie ogłoszeń polecających na grupach tematycznych. Z pewnością wiele osób zainteresowanych daną kategorią tematyczną sprawdzi ciekawie zaprezentowaną ofertę. Polecane produkty możemy również wystawiać na sprzedaż w Facebook Marketplace lub na portalach ogłoszeniowych działając jako pośrednik, który otrzyma prowizję za kupno danego produktu.

Kolejnym sposobem na polecenie produktów i usług w sieci jest marketing szeptany. Jest do zamieszczanie w sieci – najczęściej na forach internetowych wpisów polecających konkretny produkt wraz z linkiem do niego. Wpisy takie stylizowane są najczęściej na polecenie zadowolonych klientów lub osób, które wiedzą o skuteczności danego rozwiązania. Wpisy takie możemy dodawać w bardzo dużej ilości, co jest sporym plusem tego rozwiązania. Raz dodane wpisy marketingu szeptanego pozostaną również w sieci na bardzo długi czas i będą mogły generować dochód pasywny w przyszłości. Promować nasze oferty możemy również w komentarzach na blogach i na stronach internetowych oraz wszędzie tam, gdzie mogą znajdować się odbiorcy naszych produktów. Jeśli posiadamy własne kanały tematyczne lub prywatne profile w mediach społecznościowych możemy polecać nasze oferty naszym znajomym lub fanom. Każda grupa odbiorców niezależnie od tego, w jaki sposób do niej docieramy, może być bardzo ważna i może dać nam spory zarobek.

Bardzo ważnym aspektem polecenia produktów w sieci jest również to, jak to robić. Z pewnością powinniśmy robić to w jakościowy sposób, aby nasze działania nie budziły żadnych wątpliwości, a powodowały zaufanie i chęć sprawdzenia oferty. Przede wszystkim nasze wpisy powinny być bezbłędne, a także ciekawie przedstawiać produkty oraz powinny być unikalne. Dzięki temu odbiorcy nie będą uważali naszych wpisów za spam, a za ciekawe zaproponowanie rozwiązania. Powinniśmy również sprawdzać regulamin danego miejsca np. grupy na Facebooku, aby nie łamać go i nie zostać usuniętym. Jeśli w danym miejscu promowanie oferty w konkretny sposób jest zakazane, zawsze możemy opracować inne rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli je polecać.