5 mitów o zarabianiu w internecie.

Zarabianie w internecie oznacza dodatkową gotówkę, a jak wiadomo tej nigdy za wiele, dlatego temat zarabiania tak bardzo interesuje ludzi. Jednak osoby początkujące powinny uważać, co czytają, bo niektóre treści albo kłamią, albo powielają mity o zarabianiu.

Zarabianie w internecie prawda, czy mit

Samo zarabianie w internecie pomijając podział na sposoby, jest jak najbardziej prawdą. W internecie da się zarobić i to wystarczająco dużo, aby porzucić pracę na etacie, co właśnie jest ostatecznym celem niektórych osób, ich górną granicą, do której dążyli – zarabiać tyle, aby rzucić etat. Natomiast jest też wiele mitów dotyczących zarabiania, niektóre z nich są już „martwe”, ale inne mają się wciąż bardzo dobrze.

Mity o zarabianiu w internecie

Do mitów zarabiania w internecie można zaliczyć:

1. Zarabianie na klikaniu w reklamy przynosi duże zyski

Klikanie w reklamy i inne podobne czynności, to nic innego jak popularne bux. Da się na tym zarabiać, ale dosłownie grosze, nie ma opcji, aby zarobić tam duże pieniądze, chyba że ktoś ma tysiące aktywnych poleconych, ale to będą jakieś pojedyncze jednostki, a nie grupy osób zarabiające większe kwoty na bux. Ten mit jest już stary i coraz mniej osób daje się nabrać, ale wciąż są ludzie, którzy chcąc łatwo i szybko zarobić wpadają w pułapkę klikania, czytania, oglądania.

2. Zarabianie w internecie jest szybkie

Patrząc na pytania, jakie ludzi wpisują w Google, ten mit wciąż ma się dobrze. Ludzie po miesiącu pracy w internecie oczekują drugiej wypłaty, albo więcej i mimo że jest to możliwe, to jednak bardzo trudne. Do pewnego stopnia można się zgodzić, że zarabianie w internecie jest szybkie, ale nie da się szybko zarabiać dużych pieniędzy. Metody jak wspomniany bux, ankiety, czy nawet copywriting dają szybki zarobek, bo można od razu już w pierwszym dniu zacząć zarabiać, ale ciężko oczekiwać drugiej wypłaty, czy jeszcze większych pieniędzy. Copywriting jest dochodowy, nawet bardzo, ale na początku trzeba będzie wykonywać niskopłatne zlecenia oraz często konkurować o zlecenie ceną, więc ciężko w takiej sytuacji „wyciągnąć” drugą wypłatę, z kolei ankiety to przy dobrych „wiatrach” kilkaset złotych miesięcznie. Można powiedzieć, że dorabianie przez internet jest szybkie, ale nie zarabianie. Kwoty, które czasami padają jak kilka tysięcy złotych i więcej są możliwe, ale nie na początku. Blog, kanał, afiliacja ludzie zarabiają po kilkanaście tysięcy i więcej, ale ciężko na to pracowali, nie było tak, że zaczęli zarabiać, a po miesiącu mieli już na koncie 10 000 zł. Zarabianie w internecie to dłuższy proces, co najmniej kilka miesięcy i tak trzeba nastawić swoje myślenie, żeby się nie zniechęcić mniejszymi pieniędzmi, niż oczekiwano.

3. Zarabianie w internecie jest bardzo trudne, tylko dla nielicznych

Tak naprawdę zarabiać, czy właściwie dorabiać przez internet może każdy. Powołując się po raz kolejny na ankiety, jest to sposób zarabiania, z którym każdy sobie poradzi, nie wymaga żadnych umiejętności. To, że zarabianie przez internet nawet większych kwot jest bardzo trudne, również jest przesadzone. Na pewno nie jest tak, że każdy będzie zarabiał w sieci drugą pensję, ale wielu ludziom się to udaje i zawsze warto spróbować. Wystarczy znaleźć zajęcie dla siebie, które okaże się dochodowe. Z tych bardziej dochodowych mogą to być np.:

– programy afiliacyjne;

– własny blog;

– freelancer;

– copywriting;

– kanał na YouTube lub innej platformie video;

– sklep internetowy;

– własne poradniki i kursy online m.in. z nauki języka, nauki zarabiania.

Wyżej wymienione sposoby mogą być dochodowe, ale nie muszą, bo czy każdy kanał lub blog jest dochodowy? – Nie. To czy będzie zależy od wielu czynników przede wszystkim ludzkich. Czy dany blog lub kanał zarabia i ile w największej mierze zależy od jego twórcy. Nie będzie to łatwe i wymaga czasu, ale jest możliwe i nie trzeba mieć IQ ponad 200.

4. Zarabianie na skręcaniu długopisów

Skręcanie długopisów zalicza się do pracy chałupniczej i powstało na temat tej pracy bardzo wiele mitów. Największy z nich, to taki, że można na tym dobrze zarobić. Kwoty, jakie czasami padają, są zastanawiające i od razu powinny wzbudzić podejrzenie. 1000 złotych za skręcenie kilku tysięcy długopisów. Kilka tysięcy wydaje się dużo, ale jeden długopis to włożenie wkładu i zakręcenie go, co zajmuje kilka sekund, więc dlaczego ktoś ma za to płacić około 1000 złotych, a nawet więcej, to prawie jak wolontariat. Często takie firmy chcą zapłaty za przesłanie towaru, a po zapłacie kontakt się urywa lub w bardziej optymistycznym scenariuszu po skręceniu długopisów okazuje się, że należy sprzedać je na własną rękę.

Czy skręcanie długopisów, to zawsze oszustwo?

Najczęściej tak, ale czasami można trafić na uczciwą ofertę. Najlepiej sprawdzić taką firmę i to już wiele powie. Jednak takie oferty będą mało opłacalne, a skręcenie długopisu będzie bardziej skomplikowane niż włożenie wkładu i zakręcenie go. Często takie długopisy mają jakieś dodatki, przez co na początku skręcenie jednego może zająć nawet kilka minut.

Jak ktoś chce może oczywiście spróbować, ale trzeba mieć na uwadze, że nie jest to najbardziej dochodowy sposób zarabiania, a te wszystkie legendy ile można zarobić na długopisach to zwykły mit, a zbyt dobre oferty, to najprawdopodobniej oszustwo.

5. Piramidy finansowe

Do tej pory działają i kuszą ludzi szybkim oraz łatwym zarobkiem, ale tak naprawdę zarabiają tylko twórcy i ewentualnie nieliczna grupa osób, bo komuś trzeba dać zarobić, aby przekonywał ludzi. Nie ma łatwych zarobków, a te wszystkie piramidy finansowe to tylko mit. Jeśli ludzie tracą tylko czas to jeszcze pół biedy, ale niektóre wymagają inwestycji i to nie małej, a stracenie czasu i pieniędzy, to już duży problem. Na pocieszenie można dodać, że coraz mniej osób nabiera się na takie piramidy.

Mity o zarabianiu podsumowanie

W internecie jak najbardziej da się zarabiać i to duże pieniądze, ale to wymaga czasu, zaangażowania, ciężkiej pracy i cierpliwości. Nie ma magicznego sposobu, że dziś zaczynasz, a po miesiącu są już grube tysiące na koncie. Właśnie przez takie kłamanie ludzi powstało wiele mitów na temat zarabiania w sieci, jak na przykład 5 mitów o zarabianiu w internecie wymienionych wyżej.